Toskańska przygoda9D7C4D93-C338-4B07-A570-765EED02EBD4Toskania – region, w którym zakochują się corocznie miliony turystów, z widokami rodem ze starych filmów, niepowtarzalną atmosferą i wyjątkowymi ludźmi. Tak w jednym zdaniu można oddać urok Toskani, ale to tylko namiastka tego co Was czeka na miejscu.

Mieszkając tutaj wybraliśmy to, co w naszym przekonaniu jest najpiękniejsze i chcemy zaprosić Was w podróż z nami do najbardziej urokliwych miejsc Toskanii.

F34933E5-63D1-4E9E-A41B-CCDE56DC1C32Pierwszego dnia będziemy wypoczywać nad przepięknym jeziorem Lago di Bilancino usytuowanym między toskańskimi wzgórzami, a po powrocie poczujemy ducha gór i spędzimy uroczy wieczór w typowo włoskim klimacie – na majestatycznych wzgórzach Apenin, z przepięknymi widokami, z udzialem typowych włoskich przekąsek – nie zabraknie prosciuto crudo,….,… i serów w każdej postaci. Oczywiście do sera i wędlin wino Lambrusco będzie obowiązkowe.
E73635EB-D386-48F9-991C-120CBA8AD6EB Drugiego dnia – dla odmiany i w celu dostrzeżenia różnic architektonicznych i klimatu poszczególnych miast,   odwiedzimy zapomnianą już często przez biura podróży, nie toskańską – Bolonie – miasto uniwersyteckie znane z olbrzymiej ilości arkad. Jego klimat i urok docierają powoli, z lekką nutą niepewności. Po zwiedzeniu Bolonii, wrócimy do klimatycznej Madonny dei Fornelli, gdzie zapoznamy się z tajnikami przygotowania najbardziej charakterystycznego posiłku Włochów. Mistrzyni kuchni, z doświadczeniem 3 pokoleń w przygotowywaniu posiłków dla Włochów, zdradzi nam sekret przyrządzania włoskiej pizzy. Przygotujemy  własnoręcznie pizze, którą póżniej spożyjemy na wspólnej kolacji przy winie.

07F5C064-0148-443B-B2CB-987D0E580669Kolejny dzień to obowiązkowy punkt w programie – toskańska stolica sztuki – Florencja – perełka włoskiej architektury,  z majestatyczną Katedrą Santa Maria del Fiore, słynnym Mostem Złotników czy największą galerią pod gołym niebem (Piazza della Signoria). Pożegnamy się z Florencją na Placu Świętego Michała, z punktem widokowym gdzie naszym oczom przedstawi się cała panorama miasta.

Czwartego dnia zobaczymy uchodzącą za jedno z najpiękniejszych miast regionu – Lukke  z renesansowymi murami, sielskim spokojem mieszkańców, cudowna dużą starówką, pamiątkami i dziełami sztuki, oczywiście o pysznych restauracjach wspominać nie trzeba.

Po majestatycznej Lucce, udamy się do jednej z najbardziej

1720F57D-A5E9-4B85-93BA-EDF59D40F8C3znanych wież na świecie – Krzywej Wieży w Pizie, gdzie przespacerujemy się obok jednej z największych zagadek architektonicznych obecnych czasów.

Na koniec, jako wisienkę na torcie, zabierzemy Was nad Morze Tyrreńskie, gdzie zatrzymamy się na chwile w miejscowości Livorno, aby poznać ducha miasta portowego, a potem po trudach dnia odpocząć chwile na plaży.

W związku z tym, że nocować będziemy w Apeninach Północnych  – codziennie raczeni będziemy dawką przepięknych krajobrazów, z jeziorami, wzgórzami i pięknymi zachodami słońca, a właścicielka Eliza ugości nas w swoim domu, jak prawdziwa włoska gospodyni.

 

Program dostosowany jest wylotów z różnych miast – dostępne opcje ze szczegółowym programem w poniższych linkach. 

11-14.10.2018 Włochy Warszawa koszt 450€

10-14.10.2018 Włochy Wrocław koszt 580€

10-14.10. 2018 Włochy Katowice koszt 650€

Programy różnią się od siebie – zachęcamy do zapoznania sie z różnymi opcjami. 

Cena jest różna dla poszczególnych programów.

Wyjazd organizowany jest przez Biuro Turystyczne Amigo w Olsztynie przy współpracy z  Feel Fit.

Masz własny pomysł na wyjazd? Realizujemy również indywidualne programy – od 4 osób, napisz tylko czego potrzebujesz…